Wolontariat

Z radością odnotowujemy fakt, że rokrocznie grono naszych wolontariuszy się powiększa, a tym samym ugruntowuje się tradycja obecna w krajowych i zagranicznych ogrodach botanicznych. Ochotnicy dzielą się z nami swoim czasem, zaangażowaniem i dobrą energią, otrzymując w zamian możliwość zdobycia nowych doświadczeń lub wykorzystywania posiadanych już umiejętności. W zależności od własnych potrzeb zażywają spokoju, pracując jedynie w otoczeniu piękna kolekcji roślinnych albo w zaciszu którejś z naszych Pracowni lub, jeśli wolą aktywność o większym stopniu integracji społecznej, oddają się zadaniom wykonywanym w grupach rówieśniczych bądź międzypokoleniowych. Zadań nie brakuje, pojawiają również sukcesywnie nowe wyzwania.

 

Nasi wolontariusze stają się integralną i niezwykle ważną częścią zespołu ŚOB - może zechcesz do nich dołączyć i wesprzeć pracę w następujących obszarach?

 

IMPREZY Śląskiego Kalendarza Ekologicznego: prawdziwa gratka dla miłośników niebanalnych form edukacji, rodzinnych gier terenowych, dobrej zabawy i pozytywnych fluidów. Podczas niedzielnych obchodów rozmaitych dni tematycznych można dać się poznać jako:

  • pomocnik/autor/główny prowadzący warsztatów edukacyjnych
  • „współmanager” stanowisk informacyjnych
  • pomysłodawca i wykonawca – ogólnie rzecz biorąc;-)

 

 

 

 

PRACE TERENOWE: to oferta dla miłośników przebywania na świeżym powietrzu pośród pachnącego kwiecia:-) Co prawda na razie zima mocno trzyma, ale gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki wiosny pracy dla chętnych na pewno nie zabranie. Generalnie Ogród na Fiołkowej Górze w zależności od pory roku ma do zaproponowania różne formy spędzania wolnego czasu, między innymi takie jak:

  • plewienie
  • cięcie
  • przesadzanie roślin
  • przycinanie drzew
  • przerzedzanie zawiązków owoców
  • tworzenie dokumenacji fotograficznej
  • i baaaaaaardzo wiele innych zajeć, do koloru do wyboru i do indywidualnego ustalenia:-)

 

 

 

 

DZIAŁALNOŚĆ KREATYWNO-ARTYSTYCZNA:  niezmierzone pole do popisu dla artystów, pasjonatów, hobbystów, amatorów i profesjonalistów obdarzonych talentami twórczymi. 

 

 

Wszystkich zainteresowanych (tych już zdecydowanych i tych, którzy jeszcze się wahają) zapraszamy do kontaktu e-mailowego pod adresem: wolontariat@sibg.org.pl .

 

 

Jeśli w powyższym zestawie brak aktywności, którą chciałbyś podjąć z nami w ramach współpracy wolontariackiej, napisz jak widziałbyś się w naszym ogrodzie, a my postaramy się wyjść Ci naprzeciw. Dla ułatwienia zachęcamy do wypełnienia załączonego formularza – nie jest obowiązkowy, ale docenimy Twój trud, jeśli poświęcisz kilka chwil na jego uzupełnienie. Aha, po uzupełnieniu warto jeszcze go wysłać na podany wyżej adres mailowy:-)

Do zobaczenia!

 

 FORMULARZ do pobrania TUTAJ

 

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.