PRZEDSZKOLE

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie serdecznie zaprasza placówki przedszkolne

do skorzystania z oferty edukacyjnej skierowanej do najmłodszych.

 

PTASZEK  PROGRAM KALEJDOSKOP NATURY  

 

Zajęcia z tego cyklu pozwalają na obserwację przyrody wraz ze zmieniającymi się porami roku. W czasie warsztatu drużyny wyruszą na poszukiwanie skrzyń ze skarbami. W każdej z nich ukryte są zadania do wykonania, zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki na temat przyrody. W ostatniej skrzyni  na poszukiwaczy czekać będzie miła pamiątka, którą mogą zabrać do domu.

 

PTASZEK ŚLADAMI SMOKA PRZYRODNIKA

 

 

Na zajęciach wędrować będziemy różnymi ścieżkami w poszukiwaniu listów z zadaniami do wykonania, które pozostawił smok Przyrodnik.

 

Smok Przyrodnik i wędrówka do kamieniołomu

W trakcie wędrówki poznamy historię miejsc związanych z wydobyciem wapienia. Cofniemy się również w czasie i prześledzimy historię Ziemi na podstawie skamieniałości oraz poznamy zwierzęta, które zamieszkiwały wody mórz. Po drodze będziemy obserwować ptaki za pomocą lornetki, dowiemy się jak żyją pszczół oraz będziemy wypatrywać śladów i tropów zwierząt.

 

PTASZEK KĄCIK OGRODNIKA

 

Na zajęciach uczestnicy odwiedzą ogródek ziołowy i dowiedzą się jak zaprosić pożytecznych gości do ogrodu. W drugiej fazie zajęć dzieci poznają Łosia Ogrodnika, któremu pomogą skompletować odpowiedni strój i narzędzia niezbędne do sadzenia. Uczestnictwo w zabawie przybliży dzieciom nazwy części rośliny. Każdy uczestnik posieje roślinkę do swojej doniczki i zabierze ją do domu.

 

 WARSZTATY NA "NIEPOGODĘ"

 

Błędne jest często powtarzane powiedzenie: „dziś nie ma pogody”. Należy być świadomym, że pogoda jest zawsze. Może być tylko ładna albo brzydka. Trzeba po prostu pamiętać o odpowiednim stroju. W trosce o naszych gości w niekorzystnych warunkach atmosferycznych ( niska temperatura, silne opady deszczu) na życzenie opiekuna realizowane mogą być następujące tematy warsztatów stacjonarnych:

 

Śląski Ogród Botaniczny domem roślin i zwierząt

 

Gdzie znajduje się Śląski Ogród Botaniczny i dlaczego został utworzony? Jakie zwierzęta zamieszkują Ogród ? Jak zachowywać się w terenie naturalnym i co trzeba zrobić, żeby być prawdziwym obserwatorem przyrody ? Uczestnicy warsztatu wezmą udział w prezentacji multimedialnej wzbogaconej dźwiękami, a na zakończenie odbędzie się zabawa - niespodzianka.

 

 

Wszystkie grupy niezależnie od wieku zapraszamy na spacery z przewodnikiem i ognisko.

 

W czasie wycieczki do Państwa dyspozycji są:

 

  • plac zabaw - na powierzchni 2000 m2 znajduje się piramida linowa, mały domek na palach ze zjeżdżalnią, piaskownica,
    huśtawki wahadłowe oraz zjazd linowy z siedziskiem
  • wieża widokowa – z platformą widokową na wysokości 14 m, z której można podziwiać panoramę Śląska i Beskidów
  • ogród wertykalny – inspirowany pionowymi ogrodami Patryka Blanca – ściana porośnięta egzotyczną roślinnością (wewnątrz głównego budynku)
  • wystawa fotograficzna 
  • kawiarenka z pamiątkami

 CENNIK

 

 

Aby umówić się na warsztat prosimy o kontakt z koordynatorką:

 

Tel. 534 994 575

e-mail: edukacja@sibg.org.pl

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.