ŚLĄSKI KALENDARZ EKOLOGICZNY

Śląski Kalendarz Ekologiczny to projekt realizowany od 2012 roku. Nie obyło się bez burzliwych zmian i nowych pomysłów, a to za sprawą wnikliwej obserwacji oraz wsłuchiwania się w potrzeby naszych gości (zarówno tych małych, jak i całkiem już dużych) odwiedzających Śląski Ogród Botaniczny.

 

Ale po co to wszystko? Stajemy na głowie dla wszystkich uczestników naszych niedzielnych pikników, aby czuli się u nas dobrze, miło i mądrze spędzali czas, a przy okazji mogli się czegoś nauczyć. A dzięki pomocy wspaniałych wolontariuszy, dzieje się bardzo dużo.

Projekt obejmuje kilkanaście świąt, ale niektóre mają nieco odmienny charakter, np. zajęcia w szkołach czy też konferencja naukowa. Zdecydowana większość imprez odbywa się w otoczeniu szumu drzew i śpiewu ptaków…, czyli w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie (ul. Sosnowa 5).

 

W świątecznej ofercie uznanie gości znalazły już: gry terenowe, warsztaty wszelakie, kącik zabaw dla dzieci, kącik ogrodnika, konkursy, akcje, wystawy, koncerty, ciekawe osoby z niesamowitymi pasjami przyrodniczymi, porady specjalistów i kiermasz z rękodziełem. Wszystko to odbywa się w miłej atmosferze na łonie natury i co najważniejsze – dla naszych gości… za darmo!

 

 

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia wydarzeń w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. Jeżeli w jakikolwiek sposób widzą się Państwo w tej inicjatywie, czekamy na propozycje. Budżet nasz duży nie jest, ale urok osobisty i owszem!

 

Kontakt: kalendarz@sibg.org.pl

 

Z kim współpracujemy? W zasadzie można powiedzieć, że z wszystkimi: osobami fizycznymi, firmami, instytucjami małymi, ale i całkiem sporymi, organizacjami pozarządowymi itp. Ważne jest, aby wszystko było związane z tematyką danego święta.

 

 

Zadanie realizowane w ramach Kampani na rzecz ochrony klimatu pn. "Klimat dla Śląska" współfinansowane ze środków:

 

 

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.