KALENDARIUM

2017-05-01 - Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

Ustanowiony przez Zgromadzenie Ogolne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie dla przypomnienia głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.

 

Szczegółowy harmonogram święta tutaj.

 

2017-04-02 - Międzynarodowy Dzień Ptaków

Dzień ten został ustanowiony już w 1906 r. podczas ratyfikacji konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa, a jego celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, przed jakimi stoją ptaki, oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w ich ochronę.

 

Harmonogram święta tutaj.

Harmonogram seminarium popularnonaukowego "Ptaki oczami ornitologów" tutaj.

 

2016-12-18 - Pierwszy Dzień Zimy połączony z kiermaszem świątecznym

18 grudnia zakończymy cykl imprez w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. Będziemy świętować nadejście zimy oraz odbędzie się kiermasz rękodzieła w dużej mierze związany ze świętami Bożego Narodzenia. 

 

HARMONOGRAM ŚWIĘTA

 

 

2016-12-02 - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2 grudnia świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, aby wyrazic wdzięcznośc i uznanie dla pracy naszych Wolontariuszy, którzy przez cały rok wspierali działalność Ogrodu. 

2016-10-16 - Nowa wystawa fotograficzna

2016-10-16 - Światowy Dzień Żywności

16 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Żywności, którego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. 

 

Harmonogram święta 

Informacja o zbiórce elektroodpadów

 

 

 

 

2016-09-18 - Międzynarodowy Dzień Geologa

18 września będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Geologa. Geologia to jedna z nauk o Ziemi, która zajmuje się budową, własnościami i historią Ziemi oraz procesami zachodzącymi w jej wnętrzu i na jej powierzchni, dzięki którym ulega ona przeobrażeniom. W szerszym znaczeniu geologia dotyczy również innych planet skalistych. Geolog to specjalista, który zajmuje się studiami i badaniem budowy ziemi oraz analizą procesów geologicznych, którym ona ulega. 

 

 

 

 

 

Harmonogram Międzynarodowego Dnia Geologa

 

Harmonogram seminarium

 

2016-07-09 - Światowy Dzień Ludności

Wyjątkowo w sobotę, 9 lipca, obchodzić będziemy Światowy Dzień Ludności, którego obchody mają na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na pilny charakter i wagę problemów ludnościowych, zwłaszcza w kontekście planów i programów rozwoju, oraz na potrzebę znalezienia odpowiednich środków zaradczych.

 

Będzie to święto popołudniowe w godzinach 15-21 zakończone ogniskiem!

 

 

 

 

Harmonogram Światowego Dnia Ludności!

2016-06-19 - Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy

19 czerwca obchodzić będziemy Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy. Święto to ustanowione zostało przez zgromadzenie ogólne ONZ w 1995 r. W tym dniu nie zabraknie trudnych tematów do dyskusji, a dla najmłodszych ciekawych aktywności. Zapraszamy!

 

 

 

Harmonogram Światowego Dnia Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy

 

 

2016-05-29 - Dzień Dziecka ze Śląskim Ogrodem Botanicznym połączony z PreIndustriadą

29 maja zapraszamy na Dzień Dziecka, po raz pierwszy w pełni organizowany przez Śląski Ogród Botaniczny. W tym dniu nie zabraknie warsztatów, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych, a wszystko to w ekologiczny i przyjazny przyrodzie sposób. Dodatkowo, do czasów sprzed rozwoju przemysłu przeniesie wszystkich chętnych PreIndustriada, organizowana wraz z Miejską Placówką Muzealną w Mikołowie.

 

 

 

 

Harmonogram Dnia Dziecka połączonego z PreIndustriadą

 

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.