KALENDARIUM

2016-06-19 - Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy

19 czerwca obchodzić będziemy Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy. Święto to ustanowione zostało przez zgromadzenie ogólne ONZ w 1995 r. W tym dniu nie zabraknie trudnych tematów do dyskusji, a dla najmłodszych ciekawych aktywności. Zapraszamy!

 

 

 

Harmonogram Światowego Dnia Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy

 

 

2016-05-29 - Dzień Dziecka ze Śląskim Ogrodem Botanicznym połączony z PreIndustriadą

29 maja zapraszamy na Dzień Dziecka, po raz pierwszy w pełni organizowany przez Śląski Ogród Botaniczny. W tym dniu nie zabraknie warsztatów, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych, a wszystko to w ekologiczny i przyjazny przyrodzie sposób. Dodatkowo, do czasów sprzed rozwoju przemysłu przeniesie wszystkich chętnych PreIndustriada, organizowana wraz z Miejską Placówką Muzealną w Mikołowie.

 

 

 

 

Harmonogram Dnia Dziecka połączonego z PreIndustriadą

 

 

2016-05-15 - Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności

15 maja będzie ważnym dniem w całym cyklu imprez plenerowych. Ochrona bioróżnorodności, szczególnie tej lokalnej, jest najważniejszym zadaniem Śląskiego Ogrodu Botanicznego. W tym dniu, oprócz stałych elementów święta, będzie możliwość udziału w akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady". Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

 

Harmonogram Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności

 

Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności na FB

 

2016-05-01 - Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

1 maja będziemy świętować Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego który, ustanowiony został w 1972 roku przez ONZ po to aby podkreślić problem niszczenia środowiska naturalnego. Dzień ten ma uzmysławiać ludziom na całym świecie, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego. Nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego połączonego z majówką w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

 

 

 

 

 

Harmonogram Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego

 

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego na FB

2016-04-03 - Międzynarodowy Dzień Ptaków

3 kwietnia upłynie w ogrodzie pośród ptasich trelów. Międzynarodowy Dzień Ptaków obchodzony jest na pamiątkę pierwszej na świecie międzynarodowej konwencji o ochronie właśnie tej grupy zwierząt. 

 

Harmonogram imprezy

Harmonogram seminarium "O ptakach słów kilka"

 

2016-03-20 - Pierwszy Dzień Wiosny

20 marca Pierwszym Dniem Wiosny rozpoczynamy cykl imprez w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. Odbędzie się kiermasz rękodzieła w dużej mierze związany ze świętami wielkanocnymi. Dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych o tematyce wiosenno-świątecznej, a całe rodziny odpocząć przy kawie lub herbacie. Swoją działalność po zimowej przerwie wznowi również EkoBazar, dzięki czemu będzie można uzupełnić zapasy artykułów ekologicznych. 

 

Harmonogram imprezy

  

 

2016-02-26 - Zapraszamy na ferie do nas!

 

2016-01-15 - Noc Biologów na Uniwersytecie Śląskim - my też tam będziemy!

2016-01-06 - Szczęśliwego Nowego Roku

 

 

2015-12-20 - Kiermasz Bożonarodzeniowy

 

W dniach 13 oraz 20 grudnia (niedziela) na terenie Ogrodu odbędą się Kiermasze Bożonarodzeniowe, w trakcie których nasi rękodzielnicy zaprezentują swoją działalność artystyczną w świątecznej odsłonie. Będzie możliwość zakupienia stroików świątecznych, choinek bambusowych, bombek, wianków i wielu innych wyrobów, którymi można obdarować najbliższych z okazji zbliżających się świąt. EkoBazar również roztoczy świąteczną atmosferę, gdyż będzie można zakupić pierniki, ciasta, ciasteczka, przyprawy, miody, pieczywo i wędliny. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną świąteczne warsztaty artystyczne oraz kącik zabaw.

Czynna będzie również kawiarenka, a na terenie Ogrodu będzie można podziwiać nowo otwartą wystawę plenerową.

Zapraszamy wszystkich w godz. 11.00 – 15.00, niezależnie od pogody!

Zapraszamy również na facebookowe wydarzenie, gdzie będzie można poznać więcej szczegółów!

  

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.