KALENDARIUM

2020-08-23 - Koncert plenerowy

2019-12-24 - Boże Narodzenie 2019 rok

 

2019-12-09 - Warsztaty w zimowo-świątecznej odsłonie!

2019-12-01 - Dzień Zimy

Głównym przesłaniem święta będzie zwrócenie uwagi uczestników na postępujące zmiany klimatu. W związku z przedświatecznym terminem obchodów święta szczególna uwaga zostanie zwrócona na poszerzenie świadomości ekologicznej dotyczącej wpływu naszych decyzji i sposobu zarządzania gospodarstwem domowym na stan ziemi (zanieczyszczenie gleb, wody i powietrza) oraz pokazanie możliwości jego ograniczenia, poprzez zmniejszenie swojego śladu węglowego.

W trakcie święta odbędzie się kiermasz świateczny.

 

2019-10-06 - Dzień Grzybów

Celem głównym obchodów święta będzie pokazanie piękna i bogactwa gatunkowego królestwa grzybów jak i zwrócenie uwagi na istotność występowania grzybów mikoryzowych dla kolonizacji terenów silnie przekształconych przez człowieka, w tym hałd, licznie występujących na terenie województwa śląskiego.

 

 

 

 

 

2019-09-15 - Dzień Geologii

Podczas tego święta uwaga zwrócona zostanie na wybrane aspekty planety, na której żyjemy. Nie zabraknie skamielin, historii paleontologicznych czy spotkań z geologami. W szczególny sposób akcentowana będzie historia geologiczno-przemysłowa regionu i miasta Mikołów. 

 

 

 

 

 

2019-08-24 - Międzynarodowa Noc Nietoperzy

 

2019-07-06 - Dzień Żywiołów: ziemia - powietrze

Celem święta będzie wskazanie wpływu postępujących zmian klimatycznych na wzmożoną częstotliwość zjawisk ekstremalnych i kataklizmów związanych z żywiołem ziemi oraz powietrza. Ze względu na wakacyjną porę święto odbywać się będzie w sobotę popołudniu, dzięki czemu planowane są atrakcje wykorzystujące zmrok i ciemność, w tym pokazy świetlne czy koncert plenerowy.

 

 

2019-06-16 - Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

W trakcie obchodów przybliżana będzie kwestia ochrony środowiska w kontekście stylu życia. Promowane będą działania sprzyjające przyrodzie i w jak najmniejszym stopniu szkodzące środowisku. Dodatkowo planowane są spotkania z działaczami pracującymi na rzecz ochrony środowiska, instytucjami i organizacjami działającymi w tym zakresie. Celem spotkań będzie pobudzenia uczestników do podjęcia nawet najdrobniejszych działań, zmieniających styl życia a pomagających środowisku naturalnemu.

 

 

 

 

 

2019-06-02 - Dzień Dziecka

Głównym celem święta będzie zachęcenie uczestników do aktywnego spędzenia dnia na świeżym powietrzu w alternatywny do innych pikników tego typu, sposób. W tym dniu planowane są różnego rodzaju wyjątkowe atrakcje sportowe i ogólno ruchowe skierowane do dzieci, młodzieży a także całych rodzin.

 

 

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.