AKTUALNOŚCI

2019-03-20 - Warsztat fotografii przyrodniczej

2019-02-25 - Zapytanie ofertowe - dostawa stołu laboratoryjnego 3/POIiŚ/2019

Zamówienie współfinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, nr. POIS.02.04.00-00-0006/17 pn. „FlorIntegral – zintegrowana ochrona in situ i ex situ rzadkich, zagrożonych i priorytetowych gatunków flory na terenie Polski”

 

Zapraszamy do złożenia ofert na dostawę stołu laboratoryjnego - poniżej pliki ze szczegółami zamówienia

 

3/POIiŚ/2019. Zapytanie ofertowe: Dostawa stołu laboratoryjnego

             zapytanie ofertowe do pobrania tutaj
             formularz ofertowy do pobrania tutaj

             protokół z wyboru oferty do pobrania tutaj

 

 

2019-02-12 - Zapytanie ofertowe - dostawa stołu laboratoryjnego 2/POIiŚ/2019

Zapytanie ofertowe z dnia 12.02.2019 - Dostawa stołu laboratoryjnego

 

Zamówienie współfinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, nr. POIS.02.04.00-00-0006/17 pn. „FlorIntegral – zintegrowana ochrona in situ i ex situ rzadkich, zagrożonych i priorytetowych gatunków flory na terenie Polski”

 

Zapraszamy do złożenia ofert na dostawę stołu laboratoryjnego - poniżej pliki ze szczegółami zamówienia

 

2/POIiŚ/2019. Zapytanie ofertowe: Dostawa stołu laboratoryjnego

             zapytanie ofertowe do pobrania tutaj
             formularz ofertowy do pobrania tutaj

             protokół z wyboru oferty znajduje się tutaj

 

 

2019-01-29 - Dostawy azotu

GŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie konkurencyjności pn. „Dostawa ciekłego azotu dla Śląskiego Ogrodu Botanicznego"

 

 

Zamówienie współfinansowane przez Unię Europejską w ramach działania 2.4 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 POIS.02.04.00-00-0006/17: FlorIntegral - zintegrowana ochrona in situ i ex situ rzadkich, zagrożonych i priorytetowych gatunków flory na terenie Polski

 

 

Ogłoszenie o zamówieniu

 

W poniższych załącznikach znajdują się pytania do niniejszego ogłoszenia przesłane przez firmę Air Liquid oraz odpowiedzi.

 

Pytania do ogłoszenia przesłane przez Air Liquid

 

odpowiedzi na pytania

 

Protokół z postępowania

 

Czas składania ofert został wydłużony do 8 lutego 2019 r.

2018-12-31 - Noworoczne życzenia

2018-12-19 - Otwarcie Ogrodu w święta

Informujemy, że w okresie świątecznym Śląski Ogród Botaniczny otwarty będzie w innych niż zazwyczaj godzinach.

 

Zapraszamy do Ogrodu Żółtego (część Ogrodu na Sośniej Górze):

 

24 grudnia 7-13

25 i 26 grudnia zamknięte

31 grudnia 7-13

1 stycznia zamknięte

 

Przypominamy również, że Ogród Czerwony (część Ogrodu przy ul. Grudniowej) w okresie zimowym, tj. do końca lutego, jest zamknięty.

 

 

Restauracja Sośnia Góra nieczynna będzie w następujące dni:

 

22-26 grudnia

31 grudnia

1 stycznia

 

Zapraszamy w dni pomiędzy świętami (27-30 grudnia) oraz po nowym roku!

2018-12-19 - Dzień Wolontariusza w ŚOB

7 grudnia wieczorową porą  Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zaprosił wolontariuszy, którzy wspierają jego działalność, na uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

 

Spotkanie było okazją do podziękowania wolontariuszom za ich zaangażowanie i uśmiech, które wynikają z otwarcia na potrzeby innych oraz pełne zrozumienie idei wolontariatu.

 

Od kilku lat Ogród współpracuje z dużą grupą wolontariuszy - w tym roku było ich aż 26, a wszyscy łącznie przepracowali prawie tysiąc godzin.

 

Wolontariusze w Ogrodzie realizują się przede wszystkim w pracach związanych z działalnością Śląskiego Kalendarza Ekologicznego, pomagając przy warsztatach, grach terenowych i zabawach z dziećmi. Wiielu z nich zaangażowanych jest także w prace terenowe przy kolekcjach roślinnych czy przy pszczołach murarkach.

 

Grudniowe spotkanie zorganizowane zostało w taki sposób, aby wolontariusze poczuli się jak goście Ogrodu. Po części oficjalnej, podczas której podziękowaniom i prezentom nie było końca wszyscy wzięli udział w grach i  warsztatach, które pozwoliły uczestnikom na jeszcze lepsze poznanie siebie i integrację zespołu. Wieczór zakończyła klimatyczna kolacja przygotowana przez zespół restauracji Sośnia Góra.

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Wolontariuszom Śląskiego Ogrodu Botanicznego za ten wspólny rok i już dziś zapraszamy do współpracy w przyszłym!

 

A jeżeli ktoś chciałby dołączyć do naszego zespołu, zapraszamy. Dla każdego znajdzie się u nas miejsce!

 

 

2018-12-05 - Dostawa tablic

Zapraszamy do zapoznania się z zapytaniem ofertowym na dostawę tablic

https://www.ogrod-powsin.pl/o-nas/przetargi-i-konkursy/ogloszenie-z-dnia-4-grudnia-2018-r

 

2018-12-04 - Dzień Śnieżynki

Dzień Śnieżynki połączony z kiermaszem świątecznym zakończył tegoroczny cykl imprez przyrodniczo-ekologicznych w naszym Ogrodzie.

 

 

Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty: zarówno te twórcze, jak i surwiwalowe, a zaangażowanie całych rodzin w kreatywny spacer przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Podobnie jak zainteresowanie ogniskiem, które zapłonęło, aby ogrzać strudzonych wędrowców i umożliwić upieczenie kiełbasek – co dla wielu dzieci było nie lada atrakcją! A bardzo bogaty, kolorowy i pachnący kiermasz świąteczny wprowadził nas w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za cały rok spędzony ze Śląskim Kalendarzem Ekologicznym i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia w przyszłym roku!

2018-11-29 - 14. Conference of Youth

Problem ochrony klimatu  oraz wrażliwości zarówno systemów naturalnych jak i społeczno-ekonomicznych na zachodzące zmiany klimatyczne nie jest nam obojętny, dlatego Zespół Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, wypełniając swą misję, uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji dla Młodzieży COY 14 (14. Conference of Youth). Konferencja została  zorganizowana przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przed szczytem klimatycznym ONZ COP24.  Konferencja skierowana była do osób pasjonujących się zmianami klimatycznymi oraz wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi zmian środowiskowych.  

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.