AKTUALNOŚCI

2020-11-09 - Złota polska jesień w Ogrodzie Zielonym

W minioną sobotę odbywało się na terenie Ogrodu Zielonego – Śląskich Kolekcji Siedliskowych sadzenie drzew przez członków Stowarzyszenia Golf Park Mikołów oraz Rotarian. Wszystko odbywało się bezpiecznie, z zachowaniem dystansu obowiązującego w trudnym czasie pandemii. Wszyscy uczestnicy pracowali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Prezydent klubu wyżywał się na koparce, przygotowując otwory pod sadzonki, natomiast burmistrz jako leśnik nie tylko udzielał porad jak sadzić drzewa, lecz również nieźle machał łopatą.

 

Zapał wynagrodziła przepiękna pogoda, gdzie po porannej mgle wyszło piękne słońce, które towarzyszyło naszym leśnikom do zakończenia akcji. W sumie golfiści i Rotarianie posadzili 180 drzew na terenie najmłodszej kolekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Śląskich Kolekcji Siedliskowych.

 

 fot. Stowarzyszenie Golf Park Mikołów

2020-11-06 - SALUTE4CE newsletter nr 3

Pomimo utrudnień związanych z restrykcjami, realizacja projektu SALUTE4CE nabiera tempa. Już niedługo w Chorzowie 4 nieatrakcyjne miejsca w centrum miasta przejdą metamorfozę, staną się ciekawymi punktami na mapie miasta, gdzie będzie można zatrzymać się na chwilę i nacieszyć oczy zielenią. Podobne działania będą miały miejsce w Niemczech, na Słowacji i we Włoszech. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury newslettera oraz na stronę projektu www.interreg-central.eu/Content.Node/SALUTE4CE

 

W celu powiększenia należy kliknąć w poniższe miniatury.

 


 

 

 

2020-10-25 - Wieża widokowa zamknięta

Informujemy, że wieża widokowa górująca nad budynkiem głównym Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest wyłączona ze zwiedzania ze względu na uszkodzenie. O ponownym udostępnieniu jej poinformujemy.

 

2020-10-13 - Konkurs "Drzewo w krajobrazie"

 

Szczegóły w regulaminie:

REGULAMIN_KONKURSU

 

Karta zgłoszenia:

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Termin nadsyłania fotografii upływa 26 października 2020 r.

 

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach wraz ze Śląskim Ogrodem Botanicznym z siedzibą w Mikołowie, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu - 20 października 2020 roku.

2020-10-06 - Dzień Drzewa w Browarze Obywatelskim

Szczegółowy harmonogram wydarzenia -> KLIK

2020-10-02 - Bezpłatne zajęcia w Ogrodzie Czerwonym

2020-08-21 - Poszukujemy instruktora praktycznej nauki zawodu - NIEAKTUALNE

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zatrudni instruktora praktycznej nauki zawodu w branży technik ogrodnik (nr zawodu: 314205). 

 

Oferta pracy dla instruktora 

 

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 535 883 958 w godz. 8.00-12.00 lub e-mailowy:  m.malotta@sibg.org.pl (z dopiskiem REKRUTACJA). Prosimy również o zamieszczenie zgody na przetwarzanie danych w celach rekrutacyjnych zgodnie Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). 

2020-08-04 - Poszukujemy pracowników - NIEAKTUALNE

Śląski Ogród Botaniczny poszukuje osób do prac ogrodniczych i porządkowych.

 

Oferta pracy dla ogrodnika

 

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 535 883 958 lub mailowy:  m.malotta@sibg.org.pl
(z dopiskiem REKRUTACJA). Prosimy również o zamieszczenie zgody na przetwarzanie Państwa danych w celach rekrutacyjnych zgodnie Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). 

2020-06-28 - Letnie podróże po Sośniej Górze

 

W zabawie mogą wziąć udział dzieci z opiekunami, zarówno grupy zorganizowane jak i rodziny z dziećmi.

 

Każdy tydzień wakacji to inna zabawa. Gra w całości odbywa się na terenie Ogrodu Żółtego.

 

Przy wejściu do budynku Ogrodu na oznaczonym stanowisku można pobrać mapę gry do samodzielnego przejścia. Stacje gry można odwiedzać w dowolnej kolejności, nie ma limitu czasu. Bardzo prosimy, aby nie zabierać rekwizytów ze stanowisk - dajmy innym również szansę na udaną zabawę.

 

Po ukończeniu gry zapraszamy do naszego stanowiska po odbiór drobnej nagrody.

 

Nasze stanowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. W tych godzinach można odebrać kartę do gry i nagrodę. Jeśli ktoś ukończy grę po 18.00 to po odbiór nagrody zapraszamy w kolejnych dniach w godz. 10.00-18.00.

 

Zalecamy wygodny strój i buty dostosowane do warunków pogodowych. Można wyposażyć się w ekwipunek podróżnika tj. notatnik, ołówek, lornetka, lupa, miarka oraz kocyk – dla chcących po grze odpocząć sobie na trawie.

 

Prosimy o zachowanie środków ostrożności w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

 

Udział w grze jest bezpłatny.

 

Czekamy na Was również w razie niepogody!

2020-06-24 - SALUTE4CE Newsletter nr 2

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.