AKTUALNOŚCI

2022-02-16 - Oferta pracy - ogrodnik

oferta pracy

2022-02-14 - Zapytanie o cenę - płyty tarasowe i kostka betonowa

Zapraszamy do składania ofert na dostawę płyt tarasowych i kostki betonowej. Więcej szczegółów znajdą Państwo TUTAJ.

2022-02-04 - Ferie z Ogrodem

Zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi do udziału w aktywnościach na Sośniej Górze!


GRA TERENOWA(14-27 lutego)
Świat według jeża (dla wszystkich) Jeże to niezwykłe i urocze zwierzęta, które choć żyją blisko nas, są dzikie i tajemnicze. Odbywają nocne wędrówki, myszkując w poszukiwaniu pożywienia, a na zimę zapadają w sen. Jednak w tym roku jeden jeż za wcześnie się obudził. Spotkaj się z nim twarzą w ryjek i poznaj świat jeży, mając za towarzysza to żądne przygód stworzonko.
Do zabawy można przystąpić w dowolnym momencie w godz. 10:00-15:00 (7 dni w tyg.).

Aby wyruszyć w trasę ze swoją rodziną wystarczy ciepło się ubrać, przybyć do nas i pobrać mapę z okienka przy dziedzińcu. Koszt udziału w grze to 8 zł (od dziecka).


WARSZTATY RODZINNE
To nasza propozycja na wspólne aktywne spędzenie czasu z najbliższymi. Tematyka warsztatów i metody pracy dobierane są w taki sposób, by zarówno młodsi, jak i starsi ciekawie i wartościowo spędzili czas. Przekonacie się, że Wasze dzieci posiadają wrodzoną i naturalną ciekawość do odkrywania świata przyrody. Koszt udziału w warsztacie to 18 zł (od uczestnika).

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem telefonu: 534 994 575 lub mailowo: edukacja@sibg.org.pl


Terminy
środy (16.02, 23.02) g 10:00 lub 13:00
soboty (19.02, 26.02) g 10:00 lub 13:00


Tematy do wyboru

*Wiosna leśnych ludków (dla przedszkolaków) Jest to warsztat dedykowany przede wszystkim przedszkolakom, które po wysłuchaniu teatrzyku kamishibai wyruszą z rodzicami i edukatorem na poszukiwanie oznak nadchodzącej wiosny. Będziemy słuchać ptaków, oglądać pąki, wypatrywać drobnych stworzeń za pomocą lupy. Na zakończenie każdy uczestnik stworzy własny ogród z wiosennych pędów, który zabierze do domu.

*Czy pająkowi jest jeszcze potrzebny szalik? (dla szkolniaków) Zima jest trudnym okresem dla bezkręgowców - jeśli jesienią nie znalazły odpowiedniej kryjówki, to ich szanse na dotrwanie wiosny są marne. Mimo to gdy tylko robi się cieplej (czasem nawet podczas odwilży w środku zimy), można je zaobserwować. Warto więc dowiedzieć się, jak mikroświat radzi sobie z mrozem i innymi wyzwaniami stawianymi przez zimę oraz co przynosi mu przedwiośnie.
*Zagadkowa wycieczka - między zimą a wiosną (dla szkolniaków) Wiosna czai się tuż za rogiem, to bardzo dobry moment, aby wybrać się na zagadkową wycieczkę. Przełom zimy i wiosny obfituje w ciekawe zjawiska przyrodnicze, świat roślin i zwierząt nie przestaje zaskakiwać. Rodzinne konkurencje rozbudzą w dzieciach wyobraźnię oraz kreatywność, nauczą miłości i wrażliwości dla przyrody. Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu w tegoroczne ferie na Śląsku!


Po zabawie na świeżym powietrzu zapraszamy do skorzystania z oferty restauracji "Sośnia Góra".
Polecamy: ciepłe przekąski, hot dogi, tortille, frytki, dania obiadowe, gorącą czekoladę, zimowe herbatki, donaty.


Zapraszamy do zabawy!

2022-02-02 - Oferty pracy

 

 

2022-01-29 - Ogród nieczynny

W niedzielę 30 stycznia, z uwagi na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne i prognozowane silne porywy wiatru Ogród będzie nieczynny.

 

 

2022-01-18 - Zapytanie o cenę. Pergola

Zapraszamy do składania ofert do zapytania o cenę. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

2022-01-10 - zapytanie o cenę - drobny sprzęt laboratoryjny

Zapraszamy do składania ofert do zapytania o cenę. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

2021-12-06 - Grudniowe podróże po Sośniej Górze

2021-11-08 - Newsletter projektu SALUTE4CE
Zapraszamy do lektury piątego newslettera projektu SALUTE4CE. Znajdą w nim Państwo informacje na temat rezultatów działań pilotażowych w ramach Miejskiej Zielonej Akupunktury (Projekt dofinansowany ze środków programu Interreg Europa Środkowa). W Chorzowie udało się zamienić 4 zabetonowane miejsca w centrum miasta w zazielenione, przyjazne ludziom i przyrodzie.
Newsletter niestety nie jest dostępny w wersji polskojęzycznej, jednak chętnie odpowiemy na ewentualne pytania
Osoby chcące otrzymywać newsletter e-mailem, prosimy o kontakt pod adresem k.galej@sibg.org.pl
 
 
 
 
2021-11-02 - Miejska Zielona Akupunktura w praktyce - Turyn (SALUTE4CE)

W zeszłym tygodniu uczestniczyliśmy w spotkaniu partnerów projektu SALUTE4CE które odbyło się w Turynie we Włoszech. Po blisko 2 latach i kilku spotkaniach on-line, była to pierwsza okazja by spotkać się na żywo. W jego trakcie wzięliśmy udział w wizycie studyjnej w Alessandrii, podczas której zaprezentowano miejsca pilotażowe, gdzie zastosowano w praktyce miejską zieloną akupunkturę – wprowadzono zieleń w przestrzeni miejskiej celem poprawy m.in. warunków mikroklimatycznych, zwiększenia retencji wody i polepszenia jakości życia w mieście. W trakcie spotkania odbyła się również konferencja w formie hybrydowej, w której udział wzięli partnerzy projektu, przedstawiciele władz miasta, pracownicy Ogrodu Botanicznego w Alessandrii oraz mieszkańcy. Więcej informacji o projekcie SALUTE4CE, dofinansowanym ze środków programu Interreg Europa Środkowa, znajdą Państwo pod linkiem https://www.interreg-central.eu/Content.Node/SALUTE4CE.html

 

 

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.