warsztaty

Warsztaty w zielarium

 

To ciekawy sposób na poznanie niezwykłych właściwości, które drzemią w roślinach. Ich tajemnice odkrywano już w starożytności, a o tym skąd czerpano informacje na ich temat i jak je wykorzystywano dowiedzą się na początku uczestnicy.

 

Kolejna część spotkania odbędzie się w ogródku przy zielarium. Uruchomimy zmysły, wyobraźnię i spróbujemy rozpoznawać zioła po dotyku, zapachu, smaku oraz obserwując charakterystyczne cechy budowy liści, kwiatów, pąków, pokroju rośliny, zastanowimy się także nad dobrym sąsiedztwem roślin w ogrodzie.

 

Zioła są roślinami miododajnymi, więc możemy się spodziewać odgłosów pracowitych owadów zbierających nektar i pyłek. Przy hotelu dla owadów porozmawiamy o tym, jak tworzyć miejsca przyjazne owadom, a uważnym obserwatorom może uda się zobaczyć ptaki przy poidełku.

 

Ostatnim etapem warsztatu będzie samodzielne wykonanie produktu, którego głównym składnikiem będą zioła.

 

Proponujemy 3 tematy do wyboru:

  • Zioła i uroda – przygotowanie własnego kosmetyku
  • Zioła w kuchni - przygotowanie własnej mieszanki przyprawowej
  • Zioła na zdrowie – skomponowanie własnej torebki z herbatką lub naparem

W przygotowaniu są warsztaty farbiarskie, na których można będzie wykorzystać moc roślin i zabarwić kawałek materiału na wybrany kolor oraz tkackie związane z pozyskiwaniem włókien roślinnych, z których uczestnicy wykonają kawałek tkaniny.

 

Zapraszamy do zielarium!

 

Formularz zgłoszeniowy

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.