SPACER Z PRZEWODNIKIEM

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

opcja 1 Ogród Żółty - Sośnia Góra  1h 

 

W ramach spaceru poznawane są kolekcje na Sośniej Górze zlokalizowane wokół Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego, a także historia Sośniej Góry związana z wojskiem, które stacjonowało dawniej na tym terenie. W czasie wycieczki uczestnicy będą mogli podziwiać aktualną wystawę fotograficzną, a także wejść na wieżę widokową, z której można podziwiać panoramę Śląska i Beskidów.

 

opcja 2 Ogród Czerwony - Kolekcje Ozdobne  1h

 

Spacer odbywa się po malowniczych kolekcjach ozdobnych (Ogród Tarasowy, Kolekcja Traw Ozdobnych, Ogród Kwietny, Kolekcja Dendrologiczna, Ericarium), kolekcji zachowawczych tradycyjnych odmian drzew owocowych (jabłoni, wiśni, czereśni, gruszy i śliwy) oraz kolekcji roślin uprawnych, warzywnych i zielarskich zlokalizowanych przy ul. Grudniowej.

 

opcja 3 Ogród Czerwony - przejście leśnym traktem przez Fiołkową Górę - Ogród Żółty  3h

 

Spacer pozwala na poznanie wszystkich kolekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Trasa zaczyna się od poznania kolekcji Ogrodu Czerwonego, a następnie wiedzie dobrze utrzymaną leśną ścieżką przez Fiołkową Górę do Ogrodu Żółtego na Sośniej Górze.

 

CENNIK

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.