Noce w Ogrodzie

2022-08-17 - Noc Nietoperzy 2022

27 sierpnia 2022 roku odbyło się czwarte seminarium przyrodniczo-ekologiczne zrealizowane w ramach Śląskich Spotkań Seminaryjnych „Noce w Ogrodzie”. Ostatnia tegoroczna noc była poświęcona nietoperzom. Spotkanie poprowadziła Pani Justyna Ślęzak - chiropterolog, rozpoczynając wydarzenie bardzo ciekawą prezentacją na temat tych niesamowitych ssaków. Podczas wykładu goście Ogrodu mogli lepiej poznać nietoperze, a także zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę na ich temat biorąc udział w quizie.

Po prezentacji uczestnicy wyruszyli w teren na nasłuchiwania przy użyciu detektorów ultradźwięków, dzięki którym udało się wyłapać nietoperze bytujące w Ogrodzie.

Noc zakończyła się wspólną biesiadą przy ognisku oraz biwakowaniem na ogrodowym polu namiotowym.

 

      

 

      

 

    

2022-08-16 - Noc Perseidów 2022
12 sierpnia 2022 r. odbyła się niezapomniana noc "spadających gwiazd", podczas której goście Ogrodu mieli możliwość obserwacji nocnego nieba nad Sośnią Górą. Spacer wśród gwiazd poprowadził Pan Damian Jabłeka, Wicedyrektor Planetarium - Śląski Park Nauki oraz autor fanpage’a „Dotknij nieba”, który w niezwykle fascynujący sposób opowiadał o zaobserowanych ciałach niebieskich. Pogoda dopisała i w licznym gronie udało się również zobaczyć tak wyjątkowe zjawisko jakim są Perseidy. 
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Śląskich Spotkań Seminaryjnych „Noce w Ogrodzie”. 
 
        
2022-06-27 - Noc Świętojańska

Białe stroje, wianki, ognisko, śpiewy i tańce - w takich przyjemnych okolicznościach 25 czerwca 2022 roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyła się Noc Świętojańska. Jej uczestnicy mieli wyjątkową okazję samodzielnie zapleść wianek, poszukać mitycznego kwiatu praproci oraz posłuchać opowieści o zwyczajach i obrzędach tego święta.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Śląskich Spotkań Seminaryjnych „Noce w Ogrodzie”.  

 

             

 

2022-05-09 - Noc w Ogrodzie

6 maja 2022 roku odbyło się pierwsze seminarium przyrodniczo-ekologiczne w ramach Śląskich Spotkań Seminaryjnych - „Noce w Ogrodzie”. W jego trakcie zrealizowano 3 terenowe wykłady seminaryjne o następującej tematyce:

  • „Jak to się wszystko zaczęło – opowieść o Ogrodzie”
  • „Ogród Czerwony - okiem przyrodnika”
  • „Zielona, dzika, edukacyjna - ścieżka przyrodnicza”.

     

        

 

        

 

 

2022-04-28 - Noc w Ogrodzie - 6 maja 2022

strona:
1

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.