Ogród Botaniczny to miejsce wypoczynku, edukacji, nauki i ochrony przyrody. Chcemy, by każdy — szczególnie dzieci — czuł się w nim swobodnie i bezpiecznie, mógł biegać boso po trawie i poznawać naturę z bliska. Dlatego prosimy o niewprowadzanie psów, tak jak prosimy o niejeżdżenie na rowerach, hulajnogach, rolkach, deskorolkach, niespożywanie alkoholu czy niesłuchanie głośno muzyki.
Oto dlaczego:
Liczymy na Państwa odpowiedzialność, empatię i kulturę wspólnego korzystania z przestrzeni. To prosta zasada, która realnie pomaga naturze i innym odwiedzającym.
Zespół Śląskiego Ogrodu Botanicznego
Wyjątki: zgodnie z regulaminem do Śląskiego Ogrodu Botanicznego mogą wejść psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami (z uprzężą i dokumentem potwierdzającym status).









