SPACER Z PRZEWODNIKIEM

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

opcja 1 Ogród Żółty - Sośnia Góra  1h 

 

W ramach spaceru poznawane są kolekcje na Sośniej Górze zlokalizowane wokół Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego, a także historia Sośniej Góry związana z wojskiem Polskim, które stacjonowało dawniej na tym terenie. W czasie wycieczki uczestnicy będą mogli podziwiać aktualną wystawę fotograficzną, a także wyjść na wieżę widokową, z której można podziwiać panoramę Śląska i Beskidów.

 

opcja 2 Ogród Czerwony - Kolekcje Ozdobne  1h

 

Spacer odbywa się po malowniczych kolekcjach ozdobnych (Ogród Tarasowy, Kolekcja Traw Ozdobnych, Ogród Kwietny, Ogród Roślin Wodnych, Kolekcja Dendrologiczna, Ericarium), kolekcji roślin energetycznych, kolekcji zachowawczych tradycyjnych odmian drzew owocowych (jabłoni, wiśni, czereśni, gruszy i śliwy) oraz kolekcji roślin uprawnych, warzywnych i zielarskich zlokalizowanych przy ul. Grudniowej.

 

opcja 3 Ogród Czerwony - przejście leśnym traktem przez Fiołkową Górę - Ogród Żółty  3h

 

Spacer pozwala na poznanie wszystkich kolekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Trasa zaczyna się od poznania kolekcji Ogrodu Czerwonego, a następnie wiedzie dobrze utrzymaną leśną ścieżką przez Fiołkową Górę do Ogrodu Żółtego na Sośniej Górze.

 

CENNIK

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.