ogrodowy zawrót głowy

Ogrodowy zawrót głowy

 

 

W trakcie zajęć wyruszymy w niecodzienną, pełną wrażeń wędrówkę po kolekcjach roślin ozdobnych. Odwiedzimy przede wszystkim Ogród Tarasowy, Kolekcję Traw, Ogród Bylinowy, Kolekcję Dendrologiczną i Ericarium. 

 

W pierwszej fazie spotkania dzieci poznają kolekcje roślinne Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Uczestnicy dowiadują się, po co zakłada się ogrody i poznają różne ich typy. W każdej z kolekcji są do wykonania ciekawe zadanie przyrodnicze lub eksperymenty, nie brakuje także przerywników w formie zabaw. Dzieci poznają ogród za pomocą wszystkich zmysłów oraz jak przystało na prawdziwych przyrodników – lup i lornetek.

 

W drugiej fazie zajęć dzieci poznają Łosia ogrodnika, któremu pomagają skompletować odpowiedni strój i narzędzia niezbędne do sadzenia. Uczestnictwo w scence dramowej przybliża dzieciom kolejne etapy życia rośliny. Każdy uczestnik posieje lub przepikuje siewki do własnoręcznie wykonanej ekodoniczki, a roślinę zabierze do domu. Aby ułatwić monitorowanie wzrostu sadzonki, dzieci otrzymują także kartę obserwacji, w której mogą notować swoje spostrzeżenia.

 

 

 

     

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.