AKTUALNOŚCI

2021-01-04 - Ferie w Ogrodzie

2020-12-30 - Plac zabaw nieczynny

UWAGA!

 

W okresie zimowym plac zabaw w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie nieczynny do odwołania.

 

2020-12-21 - Zapytanie o cenę - mostek przejazdowy pod zbiornik na ciekły azot

Zapraszamy do składania ofert na wykonanie aluminiowego mostka przejazdowego pod zbiornik na ciekły azot na potrzeby Śląskiego Banku Nasion. Zapytanie o cenę znajduje się w TUTAJ. Na oferty czekamy do 14 stycznia 2021 r.

 
Zamówienie w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
2020-12-14 - Zapytanie o cenę - ciekły azot

Zapraszamy do składania ofert na zakup i dostawy ciekłego azotu na potrzeby Śląskiego Banku Nasion. Zapytanie o cenę znajduje się w TUTAJ. Na oferty czekamy do 28 grudnia 2020 r.

 
Zamówienie w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
2020-12-10 - Zapytanie o cenę - laboratoryjny czujnik tlenu

Zapraszamy firmy oferujące sprzęt laboratoryjny do składania ofert na zakup laboratoryjnego czujnika stężenia tlenu w powietrzu na potrzeby Śląskiego Banku Nasion. Zapytanie o cenę znajduje się w TUTAJ. Na oferty czekamy do 23 grudnia 2020 r.

 
Zamówienie w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
2020-12-09 - Zapytanie o cenę - eksykator szafkowy

Zapraszamy firmy oferujące sprzęt laboratoryjny do składania ofert na zakup eksykatora szafkowego na potrzeby Śląskiego Banku Nasion. Zapytanie o cenę znajduje się w TUTAJ. Na oferty czekamy do 23 grudnia 2020 r.

 

Zamówienie w ramach realizacji projektu Ochrona ex situ wybranych gatunków siedlisk podmokłych i leśnych wymienionych w Czerwonej Liście Roślin Województwa Śląskiego, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

2020-12-04 - Grudniowe Podróże po Sośniej Górze

2020-11-09 - 11 listopada zapraszamy do Ogrodu

2020-11-09 - Złota polska jesień w Ogrodzie Zielonym

W minioną sobotę odbywało się na terenie Ogrodu Zielonego – Śląskich Kolekcji Siedliskowych sadzenie drzew przez członków Stowarzyszenia Golf Park Mikołów oraz Rotarian. Wszystko odbywało się bezpiecznie, z zachowaniem dystansu obowiązującego w trudnym czasie pandemii. Wszyscy uczestnicy pracowali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Prezydent klubu wyżywał się na koparce, przygotowując otwory pod sadzonki, natomiast burmistrz jako leśnik nie tylko udzielał porad jak sadzić drzewa, lecz również nieźle machał łopatą.

 

Zapał wynagrodziła przepiękna pogoda, gdzie po porannej mgle wyszło piękne słońce, które towarzyszyło naszym leśnikom do zakończenia akcji. W sumie golfiści i Rotarianie posadzili 180 drzew na terenie najmłodszej kolekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Śląskich Kolekcji Siedliskowych.

 

 fot. Stowarzyszenie Golf Park Mikołów

2020-11-06 - SALUTE4CE newsletter nr 3

Pomimo utrudnień związanych z restrykcjami, realizacja projektu SALUTE4CE nabiera tempa. Już niedługo w Chorzowie 4 nieatrakcyjne miejsca w centrum miasta przejdą metamorfozę, staną się ciekawymi punktami na mapie miasta, gdzie będzie można zatrzymać się na chwilę i nacieszyć oczy zielenią. Podobne działania będą miały miejsce w Niemczech, na Słowacji i we Włoszech. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury newslettera oraz na stronę projektu www.interreg-central.eu/Content.Node/SALUTE4CE

 

W celu powiększenia należy kliknąć w poniższe miniatury.

 


 

 

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.