AKTUALNOŚCI

2021-03-02 - zapytanie o cenę - sadzonki roślin

Zapraszamy do składania ofert na zakup i dostawę sadzonek roślin. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ. Oferty można składać do 17 marca 2021 r.

2021-02-22 - Chronimy Klimat z Ogrodami Botanicznymi!

Śląski Ogród Botaniczny został członkiem Związku Ogrodów Botanicznych na Rzecz Klimatu (Climate Change Alliance of Botanic Gardens) z siedzibą w Australii. Jego inicjatorami byli: Botanic Gardens Conservation International, International Association of Botanic Gardens i Botanic Gardens Australia and New Zealand.

 

Celem Związku jest promocja badań i działań na rzecz ochrony Klimatu. W najbliższych 50 latach 20-50% krajobrazów roślinnych i przestrzeni miejskich dozna najwyższych temperatur w historii pomiarów. Wymagać to będzie ogromnych wysiłków na rzecz zabezpieczenia i zwiększenia kolekcji zagrożonych i użytkowych roślin ex situ. Śląski Ogród Botaniczny ma w tym zakresie doceniane na świecie doświadczenie i osiągnięcia.

Znalezione obrazy dla zapytania: Climate Change Alliance of Botanic Gardens

 

2021-01-04 - Ferie w Ogrodzie

2020-12-30 - Plac zabaw nieczynny

UWAGA!

 

W okresie zimowym plac zabaw w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie nieczynny do odwołania.

 

2020-12-04 - Grudniowe Podróże po Sośniej Górze

2020-11-09 - 11 listopada zapraszamy do Ogrodu

2020-11-09 - Złota polska jesień w Ogrodzie Zielonym

W minioną sobotę odbywało się na terenie Ogrodu Zielonego – Śląskich Kolekcji Siedliskowych sadzenie drzew przez członków Stowarzyszenia Golf Park Mikołów oraz Rotarian. Wszystko odbywało się bezpiecznie, z zachowaniem dystansu obowiązującego w trudnym czasie pandemii. Wszyscy uczestnicy pracowali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Prezydent klubu wyżywał się na koparce, przygotowując otwory pod sadzonki, natomiast burmistrz jako leśnik nie tylko udzielał porad jak sadzić drzewa, lecz również nieźle machał łopatą.

 

Zapał wynagrodziła przepiękna pogoda, gdzie po porannej mgle wyszło piękne słońce, które towarzyszyło naszym leśnikom do zakończenia akcji. W sumie golfiści i Rotarianie posadzili 180 drzew na terenie najmłodszej kolekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Śląskich Kolekcji Siedliskowych.

 

 fot. Stowarzyszenie Golf Park Mikołów

2020-11-06 - SALUTE4CE newsletter nr 3

Pomimo utrudnień związanych z restrykcjami, realizacja projektu SALUTE4CE nabiera tempa. Już niedługo w Chorzowie 4 nieatrakcyjne miejsca w centrum miasta przejdą metamorfozę, staną się ciekawymi punktami na mapie miasta, gdzie będzie można zatrzymać się na chwilę i nacieszyć oczy zielenią. Podobne działania będą miały miejsce w Niemczech, na Słowacji i we Włoszech. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury newslettera oraz na stronę projektu www.interreg-central.eu/Content.Node/SALUTE4CE

 

W celu powiększenia należy kliknąć w poniższe miniatury.

 


 

 

 

2020-10-25 - Wieża widokowa zamknięta

Informujemy, że wieża widokowa górująca nad budynkiem głównym Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest wyłączona ze zwiedzania ze względu na uszkodzenie. O ponownym udostępnieniu jej poinformujemy.

 

2020-10-13 - Konkurs "Drzewo w krajobrazie"

 

Szczegóły w regulaminie:

REGULAMIN_KONKURSU

 

Karta zgłoszenia:

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Termin nadsyłania fotografii upływa 26 października 2020 r.

 

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach wraz ze Śląskim Ogrodem Botanicznym z siedzibą w Mikołowie, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu - 20 października 2020 roku.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.