Polecamy

 

 

    POGODA W OGRODZIE

 

 


Zaproszenie na spacer

Zapraszamy serdecznie na majowe spacery do naszego mieniącego się całą paletą barw ogrodu przy ul. 15 Grudnia (Przedszkolu nr 10) codziennie: od pn. do pt. w godz. 7-21, a w weekendy i święta od 9 do 21.

czytaj więcej

Akcja

W niedzielę, 15 maja, w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności odbyła się zbiórka zużytego, zepsutego i niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która przyniosła rekordowy wynik, gdyż zebraliśmy 6 ton 720 kg elektroodpadów!

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Szanowni Goście,

bardzo prosimy o zachowanie ostrożności podczas spacerów po naszym Ogrodzie, a w szczególności nie dotykanie roślin, ponieważ były w ostatnich dniach pryskane środkami owadobójczymi.

czytaj więcej

Edukacyjna pasieka stanęła w naszym Ogrodzie

W miniony piątek zostały przywiezione do naszego Ogrodu ule z Pasieki Edukacyjnej „Skrzydlaci Przyjaciele” z Rudy Śląskiej. Ule będą stały u nas co najmniej do końca sierpnia, a ich mieszkanki będą zapylać rośliny z ogrodu i jego okolicy.

czytaj więcej

Oferta nauki dla gimnazjalistów

Gimnazjalisto, jeśli jeszcze nie wybrałeś swojej szkoły, być może warto zastanowić się nad nauką zawodu ogrodnika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach, co może stać się początkiem prawdziwej pasji tworzenia i pielęgnowania ogrodów, parków czy przestrzeni zielonych w miastach.

czytaj więcej
19 06.2016

Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy

19 czerwca obchodzić będziemy Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy. Święto to ustanowione zostało przez zgromadzenie ogólne ONZ w 1995 r. W tym dniu nie zabraknie trudnych tematów do dyskusji, a dla najmłodszych ciekawych aktywności. Zapraszamy!

czytaj więcej
09 07.2016

Światowy Dzień Ludności

9 lipca świętować będziemy Światowy Dzień Ludności, którego obchody mają na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na pilny charakter i wagę problemów ludnościowych, zwłaszcza w kontekście planów i programów rozwoju, oraz na potrzebę znalezienia odpowiednich środków zaradczych.

czytaj więcej
18 09.2016

Międzynarodowy Dzień Geologa

18 września będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Geologa. Geologia to jedna z nauk o Ziemi, która zajmuje się budową, własnościami i historią Ziemi oraz procesami zachodzącymi w jej wnętrzu i na jej powierzchni, dzięki którym ulega ona przeobrażeniom. W szerszym znaczeniu geologia dotyczy również innych planet skalistych. Geolog to specjalista, który zajmuje się studiami i badaniem budowy ziemi oraz analizą procesów geologicznych, którym ona ulega. 

 

czytaj więcej
16 10.2016

Światowy Dzień Żywności

16 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Żywności, którego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

czytaj więcej

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.