Polecamy

 

 

 


 

 

 

Zapraszamy do zwiedzania

W piątek, 31 lipca, miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu „Rozbudowa Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie – etap II” oraz udostępnienie Ogrodu do indywidualnego zwiedzania.

czytaj więcej

Goście z Polskiej Akademii Nauk

W dniach 22-23 lipca gościliśmy delegację z Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej z Powsina:  prof. dr hab. Monikę Rakoczy-Trojanowską...

czytaj więcej

EkoBazarowe konkursy!

Zapraszamy serdecznie do udziału w wakacyjnych konkursach ogłoszonych w ramach funkcjonującego na terenie ŚOB EkoBazaru: „Zdrowo i kolorowo – EkoBazar oczami dziecka” oraz „Zdrowo i kolorowo – ekobazarowy obiad z deserem”.

czytaj więcej

Barszcz Sosnowskiego - co to takiego?

Co roku na pogotowie trafiają kolejni poparzeni. To za sprawą kontaktu z rośliną o nazwie barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Przypomina ona całkiem niewinny barszcz zwyczajny. Tymczasem barszcz Sosnowskiego to niebezpieczna roślina, którą w dodatku trudno zwalczyć...

czytaj więcej
08 08.2015

Dzień Pszczoły

Już po raz drugi Śląski Ogród Botaniczny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". W ramach akcji w całej Polsce odbędzie się szereg warsztatów, gier i zabaw dla dzieci mających na celu informowanie o potrzebie ochrony pszczół.

czytaj więcej
20 09.2015

Dzień Żubra

To święto organizowane z Lasami Państwowymi promujące Ośrodek Hodowli Żubrów w Jankowicach koło Pszczyny. W 2015 roku Hodowla świętuje swoje 150-lecie. Z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń, m.in. wystawę poświęconą żubrom pszczyńskim w naszym Ogrodzie.

czytaj więcej
11 10.2015

Światowy Dzień Drzewa

W ramach obchodów odbędzie się konferencja dendrologiczna. Szczegółowy plan konferencji zostanie podany w późniejszym tereminie.

czytaj więcej

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.