Polecamy

 

 


 

    POGODA W OGRODZIE

 

 

Edukacyjna pasieka stanęła w naszym Ogrodzie

W miniony piątek zostały przywiezione do naszego Ogrodu ule z Pasieki Edukacyjnej „Skrzydlaci Przyjaciele” z Rudy Śląskiej. Ule będą stały u nas co najmniej do końca sierpnia, a ich mieszkanki będą zapylać rośliny z ogrodu i jego okolicy.

czytaj więcej

Oferta nauki dla gimnazjalistów

Gimnazjalisto, jeśli jeszcze nie wybrałeś swojej szkoły, być może warto zastanowić się nad nauką zawodu ogrodnika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach, co może stać się początkiem prawdziwej pasji tworzenia i pielęgnowania ogrodów, parków czy przestrzeni zielonych w miastach.

czytaj więcej

Zadbaj o zdrowie z Kliniką Formy

Od przyszłego tygodnia, 4 kwietnia, w naszym ogrodzie instruktorzy z Kliniki Formy poprowadzą treningi. Zaczynamy w poniedziałek pilatesem na trawie. We wtorki odbywać się będą ćwiczenia dla mam z małym dzieckiem, którą pozwolą szybko wrócić do formy sprzed ciąży. W niedzielę od 10 trening funkcjonalny.

czytaj więcej
15 05.2016

Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności

15 maja będzie ważnym dniem w całym cyklu imprez plenerowych. Ochrona bioróżnorodności, szczególnie tej lokalnej, jest najważniejszym zadaniem Śląskiego Ogrodu Botanicznego. W tym dniu, oprócz stałych elementów święta, będzie możliwość udziału w akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady". Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania!

czytaj więcej
19 06.2016

Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy

19 czerwca obchodzić będziemy Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy. Święto to ustanowione zostało przez zgromadzenie ogólne ONZ w 1995 r. W tym dniu nie zabraknie trudnych tematów do dyskusji, a dla najmłodszych ciekawych aktywności. Zapraszamy!

czytaj więcej

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? - PODAJ SWÓJ ADRES EMAIL I ŚLEDŹ NASZEGO NEWSLETTERA.