Polecamy

 

Zachęcamy do oddawania 1% podatku na Śląski Ogród Botaniczny. Serdecznie dziękujemy!

A na co przeznaczamy pozyskane środki, przeczytają Państwo TUTAJ

 

 


 

 

Wystawa "Ogrody Japonii"

 

22 marca w trakcie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbędzie się wernisaż wystawy "Różnorodność Azji - ogrody Japonii" czytaj więcej

 

 


 

Wystawa IGPOTY w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

do marca 2015 roku

 

 


 

Zielono na Dniu Żaby

W miniony piątek, 27 marca, w Szkole Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych odbył się Dzień Żaby zorganizowany w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. W warsztatach wzięło udział łącznie 13 klas z nauczania wczesnoszkolnego oraz dwie grupy z oddziału przedszkolnego.

czytaj więcej

Ziołowo

Wczoraj studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mikołowie uczestniczyli w warsztatach ziołowych, które prowadziła kierownik Pracowni Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego Weronika Papiesz, która znana jest dobrze słuchaczom Polskiego Radia Katowice z programów „Ziołowo mi” i „Każdemu damy radę”.

 

czytaj więcej

Zapytanie ofertowe

Zachęcamy do nadsyłania ofert na zapytanie dotyczące wykonania drewnianych inspektów jednospadowych do produkcji roślin oraz wykonania i montażu wraz z wypełnieniem odpowiednim materiałem drewnianych podniesionych zagonów.

czytaj więcej

Jak to na Pierwszym Dniu Wiosny było

Pierwsze święto przyrodnicze już za nami. Dzisiaj obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. Tematem wiodącym tego dnia była kultura Kraju Kwitnącej Wiśni, główną atrakcją zaś - otwarcie plenerowej wystawy fotografii autorstwa podróżnika i fotografika Stanisława Roszkowskiego „Ogrody Japonii”.

czytaj więcej

Szkolenie dla przedsiębiorców z EkoPłatnika

20 marca w godz. 9-14 w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego po raz kolejny odbędzie się szkolenie „Opłaty za korzystanie ze środowiska – EkoPłatnik – elektroniczne narzędzie do przekazywania informacji” zorganizowane przez Śląski Urząd Marszałkowski.

czytaj więcej
26 04.2015

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi (ang. Earth Day) – święto obchodzone na całym świecie, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom...

czytaj więcej
14 06.2015

Światowy Dzień Środowiska

Światowy Dzień Środowiska (ang. World Environment Day – WED) – dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony...

czytaj więcej
12 07.2015

Światowy Dzień Ludności

Światowy Dzień Ludności (ang. World Population Day), obchodzony jest przez ONZ  11 lipca od 1987 roku. W tym dniu liczba ludności osiągnęła pięć miliardów. ONZ szacuje, że do końca XXI wieku ludzkość...

czytaj więcej
20 09.2015

Dzień Żubra

To święto organizowane z Lasami Państwowymi promujące Ośrodek Hodowli Żubrów w Jankowicach koło Pszczyny. W 2015 roku Hodowla świętuje swoje 150-lecie. Z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń, m.in. wystawę poświęconą żubrom pszczyńskim w naszym Ogrodzie.

czytaj więcej